Kiadták a részleteket az emelkedő minimálbérről
Pontos összegekkel és a munkáltatóknak az emeléshez nyújtott segítséggel is előálltak.
Pontos összegekkel és a munkáltatóknak az emeléshez nyújtott segítséggel is előálltak.
Ha minden jól alakul, és békeév lesz 2025, akkor biztos az emelés a miniszterelnök szerint, aki az aláíráskor arra is utalt, hogy jövőre átalakul a gazdaságirányítás.
Nézhetjük akár a béremelkedés eddigi ütemét vagy a kormány hajlandóságát a közalkalmazottak bérének emelésére, kétséges, hogy három év múlva elérjük az Orbán-kormány által belengetett egymilliós átlagbért – állapítja meg a GKI Gazdaságkutató. Az elemzők szerint a forint árfolyamának romlásával és az inflációval is csak részben sikerülhet a terv.
Horvátországban jelenleg százezer dolgozó kap havonta minimálbért.
Magyar Péter után Orbán Viktor is többször beszélt az egymillió forintos átlagbérről. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter pénteken már a gazdaságpolitika új célkitűzéseként nevezte meg, és felvázolta az emelkedés menetrendjét is. Ő is jövőre ígérte a nagy gazdasági ugrást.
Éjszaka jelent meg egy jogszabálytervezet, amelybe belekerült, hogy a minimálbérnek el kell érnie az átlagbér felét. Ezzel jelenleg 301 ezer forint is lehetne a minimálbér.
A Nemzetgazdasági Minisztérium háttérszámítása szerint évente 12 százalékot emelkedhet a minimálbér, amivel az átlagkereset feléhez közelítené az összeget a kormányzat. A garantált bérminimum ennél jóval alacsonyabb ütemben nőne ez idő alatt.
Egy felmérés szerint a kis- és közepes vállalkozások 3 százaléka tervez elbocsátásokat a kötelező bérfejlesztés miatt.
Arra kíváncsiak, hogy a munkáltatónak gondot okoz-e a kötelező béremelés. Ehhez három kérdésre várnak választ.
A Magyar Nemzetnek nyilatkozott erről Palkovics Imre, a Munkástanácsok Országos Szövetségének elnöke.
600 eurós, azaz átszámolva nagyjából 181 ezer forintos minimálbér elérése szerepel Robert Fico szlovák kormányfő tervei között - adta hírül az Új Szó magyar nyelvű szlovákiai hírportál.
A minimálbér vállalkozók számára történő kompenzációja nem egyszerűen költségvetési, hanem társadalmi kérdés - mondta Dávid Ferenc, a VOSZ főtitkára a Napi Gazdaságnak.
A kormány minimum 5 százalékos minimálbér-emelést és 3,4 százalékos garantált bérminimumot javasol 2011-re - mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára az Országos Érdekegyeztető Tanács ülésén.